E cikkemben a WCAG szabvány sikerkritériumaival támasztom alá, hogy az accessiBe cég ígéretével ellentétben nem teszi akadálymentessé az ügyfelei honlapjait.
weboldal tulajdonosoknak
Az akadálymentesítés célja
Az akadálymentes weboldalak célja, hogy mindenki tudja használni és könnyen megtaláljuk, amit keresünk. Előfordulhat, hogy a felhasználók akár fele akadályba ütközik az internetezés során.
Sokféle weboldalt neveznek akadálymentesnek, pedig csak az ISO/IEC:40500 nemzetközi szabványnak megfelelőek azok. Sokaknak nem egyértelmű, hogy ki jogosult tanúsítani, hogy egy weboldal megfelel-e a szabványnak, azaz valóban akadálymentes-e? A rövid válasz: egy kompetens szakember. A hosszú válasz pedig a folytatásban.
A Facebook használatával kapcsolatban fontos dolgokról írok ebben a posztban. Nemcsak arról, hogy saját honlapunk tartalmát osszuk meg a direkt posztolás helyett, hanem az akadálymentességről, a biztonságról és a Facebook más kevésbé tudatosult jellemzőiről is szó van ebben a cikkben.
Sokáig nem sikerült kideríteni, honnan is ered az elterjedt ostobaság, amit a világháborúban használt ikonnal jelzett akadálymentes- gyengénlátó-, látássérült változatnak neveznek. A nyomozás egyik szála az MNB-be, és talán a rég megszűnt PSZÁF-be vezet. Bár az igazságot kideríteni nem tudjuk megtalálni, néhányan összefogtunk és válaszoltunk egy tévhitet terjesztő sajtóközleményre.
A nyáron megjelent 22/2016. (VI. 29.) NGM rendelet szerint a bankonak néhány információt akadálymentesen kell közzétenniük a honlapjukon. Mit is jelent ez konkrétan? Milyen lehetőséget jelent ez a bankoknak? Ezt foglaltam össze ebben a cikkben.
Vannak, akik az átlagnál jobb képességekkel rendelkezőknek készítenek weboldalt. Az ő honlapjaikat leginkább a kognitív fogyatékossággal élők nem tudják használni. Azonban sokan szeretnék, ha a tartalmuk eljutna minél több emberhez. Ennek megoldása a mai technológiával rendkívül egyszerű.
A sárga körben 3 fekete pöttyel jelölt akadálymentes verzió (gyengénlátó változat, vakbarát változat stb.) óriási szakmai hiba, mely kizárólag Magyarországon terjedt el, még a kormányzati, közigazgatási és pénzügyi szférában is.
A WordPress slider, vagy más ismert nevén: diavetítés, carousel nagyon tetszik sokunknak. De biztos, hogy ami tetszik, azt okos dolog használni? Nézzük meg az érveket mellette és ellene.
A web mindenkié! Ez a gondolat az internet létrehozásának alapgondolata. A web akadálymentesítési irányelvek (WCAG) 16 éve létezik. Gombamód szaporodnak az akadálymentes honlapok. Hogy melyek ezek? Néhányat összegyűjtöttem.