weboldal tulajdonosoknak

AccessiBe. Csalás?

Egy zsákutca-barlangba beküldött drón digitális megjelenítése.
E cikkemben a WCAG szabvány sikerkritériumaival támasztom alá, hogy az accessiBe cég ígéretével ellentétben nem teszi akadálymentessé az ügyfelei honlapjait.

Mit jelent a WCAG "A" minősítés?

WCAG: Web-akadálymentesítési Útmutató

Az akadálymentesítés célja

Az akadálymentes weboldalak célja, hogy mindenki tudja használni és könnyen megtaláljuk, amit keresünk. Előfordulhat, hogy a felhasználók akár fele akadályba ütközik az internetezés során.

Ki tanúsíthatja az akadálymentességet?

Sokféle weboldalt neveznek akadálymentesnek, pedig csak az ISO/IEC:40500 nemzetközi szabványnak megfelelőek azok. Sokaknak nem egyértelmű, hogy ki jogosult tanúsítani, hogy egy weboldal megfelel-e a szabványnak, azaz valóban akadálymentes-e? A rövid válasz: egy kompetens szakember. A hosszú válasz pedig a folytatásban.

Miért ne írjunk soha csak a Facebookra?

Egy felborult kuka, aminek a tetején egy Facebook logó van, ez borult ki belőle
A Facebook használatával kapcsolatban fontos dolgokról írok ebben a posztban. Nemcsak arról, hogy saját honlapunk tartalmát osszuk meg a direkt posztolás helyett, hanem az akadálymentességről, a biztonságról és a Facebook más kevésbé tudatosult jellemzőiről is szó van ebben a cikkben.

Szakmai hiba az MNB sajtóközleményében

Pirossal kiemelve a félrevezető mondat..
Sokáig nem sikerült kideríteni, honnan is ered az elterjedt ostobaság, amit a világháborúban használt ikonnal jelzett akadálymentes- gyengénlátó-, látássérült változatnak neveznek. A nyomozás egyik szála az MNB-be, és talán a rég megszűnt PSZÁF-be vezet. Bár az igazságot kideríteni nem tudjuk megtalálni, néhányan összefogtunk és válaszoltunk egy tévhitet terjesztő sajtóközleményre.

Miről is szól a 22/2016. (VI. 29.) NGM rendelet?

Pálda egy akadálymentes honlapra: egyszerű, átlátható, szép. Nincsen semmilyen akadálymentes felület meg gyengénlátó verzió.
A nyáron megjelent 22/2016. (VI. 29.) NGM rendelet szerint a bankonak néhány információt akadálymentesen kell közzétenniük a honlapjukon. Mit is jelent ez konkrétan? Milyen lehetőséget jelent ez a bankoknak? Ezt foglaltam össze ebben a cikkben.

A kognitív fogyatékosságal élők

Gyakorlati útmutató a kognitív fogyatékossággal élők szervezeti támogatására c. angol nyelvű elektronikus könyv címlapja.
Vannak, akik az átlagnál jobb képességekkel rendelkezőknek készítenek weboldalt. Az ő honlapjaikat leginkább a kognitív fogyatékossággal élők nem tudják használni. Azonban sokan szeretnék, ha a tartalmuk eljutna minél több emberhez. Ennek megoldása a mai technológiával rendkívül egyszerű.

A WordPress sliderekről

infografika: webdesign trendek 2015:ben kétszerannyian használnak nem mozgó képernyőképet, mint ahányan slidert.
A WordPress slider, vagy más ismert nevén: diavetítés, carousel nagyon tetszik sokunknak. De biztos, hogy ami tetszik, azt okos dolog használni? Nézzük meg az érveket mellette és ellene.

WCAG 2.0 szerint akadálymentes honlapok

Az ACDQ három A szintű akadálymentes honlapjának design-ja igen vidám.
A web mindenkié! Ez a gondolat az internet létrehozásának alapgondolata. A web akadálymentesítési irányelvek (WCAG) 16 éve létezik. Gombamód szaporodnak az akadálymentes honlapok. Hogy melyek ezek? Néhányat összegyűjtöttem.