Tippek
Gyakorlatias tippek és segítség, hogy a honlapot még több ember használhassa. A web akadálymentesség nem bonyolult dolog. Több olyan apróságra kell odafigyelni, amit nem tanítanak meg a webdesignereknek. Az angol accessibility szó használhatóságot jelent. Az ilyen honlapok akár 30 százalékkal több felhasználónak nyújtanak élményt.
Sokan azért nem veszik komolyan az akadálymentesítést a honlapok készítésénél, mert kevesen hívják fel a figyelmet arra, milyen konkrét előnyökkel jár, ha már a tervezésnél e szempont szerint alakítjuk a munkát. A Google Analitics és más hasonló program sem mutatja ki, hogy a CAPTCHA miatt a felhasználók hány százaléka képtelen kitölteni az űrlapot.
A helyes címsorszintrendszer
A WordPress magyar fordítása hibásan „Kiemelésnek” fordítja a címsorszintet. A szerkesztő-felületen a „Kiemelés 3” jelenti a 3. címsorszintet.E hibás fordításból adódik, hogy sokan valóban kiemelésnek használják, holott arra a „B” Bold gomb szolgál. A „B” gomb nem feltétlenül vastag szedést jelent a weboldalakon.
Egy ausztrál akadálymentesítési szakember tanulmányát (Media Access Australia) lefordították magyarra, és mindenki számára hozzáférhetővé tették az infoalap honlapján. A tanulmány hosszú, és mint a nevében is benne van: tanulmány. Én azonban elolvastam és a 8. fejezetből egy kivonatot készítettem kifejezetten az akadálymentes WordPress blogolásra koncentrálva.