Tippek

Gyakorlatias tippek és segítség, hogy a honlapot még több ember használhassa. A web akadálymentesség nem bonyolult dolog. Több olyan apróságra kell odafigyelni, amit nem tanítanak meg a webdesignereknek. Az angol accessibility szó használhatóságot jelent. Az ilyen honlapok akár 30 százalékkal több felhasználónak nyújtanak élményt.

Miért ne írjunk soha csak a Facebookra?

Egy felborult kuka, aminek a tetején egy Facebook logó van, ez borult ki belőle
A Facebook használatával kapcsolatban fontos dolgokról írok ebben a posztban. Nemcsak arról, hogy saját honlapunk tartalmát osszuk meg a direkt posztolás helyett, hanem az akadálymentességről, a biztonságról és a Facebook más kevésbé tudatosult jellemzőiről is szó van ebben a cikkben.

Az akadálymentes tipográfia (CSS) 3 követelménye

6 kör klönböző kontrasztos színű kör: benne kontrasztos betűkkel írtam fel az alábbiakat: szép, változatos, kontrasztos, olvasható, szabványos, akadálymentes.
CSS egy óriási találmány: a legegyszerűbb HTML dokumentumot is trendy, divatos formában képes megjeleníteni. Ez azonban nem minden. A CSS-től függ, hogy a diszlexiások, idősek, gyengénlátók mennyire lesznek képesek elolvasni a tartalmat. Az akadálymentes tipográfia segít abban, hogy még menőbb, esztétikusabb, és leginkább használhatóbb honlapunk legyen.

A captcha elfogadhatatlan

Humoros captcha: Oldd meg a következő feladatot: 5 - - 5 stb. Felirat: ha nem tudod, töltsd újra az oldalt, van lehetőség szorzásos, gyökvonásos feladatokra is.

Sokan azért nem veszik komolyan az akadálymentesítést a honlapok készítésénél, mert kevesen hívják fel a figyelmet arra, milyen konkrét előnyökkel jár, ha már a tervezésnél e szempont szerint alakítjuk a munkát. A Google Analitics és más hasonló program sem mutatja ki, hogy a CAPTCHA miatt a felhasználók hány százaléka képtelen kitölteni az űrlapot.

A WordPress sliderekről

infografika: webdesign trendek 2015:ben kétszerannyian használnak nem mozgó képernyőképet, mint ahányan slidert.
A WordPress slider, vagy más ismert nevén: diavetítés, carousel nagyon tetszik sokunknak. De biztos, hogy ami tetszik, azt okos dolog használni? Nézzük meg az érveket mellette és ellene.

5 akadálymentes tartalomfeltöltési szabály a WordPressben

WordPress logót kezében tartó ember: W3C és WCAG 2.0. Össze lehet hozni őket.

A helyes címsorszintrendszer

A WordPress magyar fordítása hibásan „Kiemelésnek” fordítja a címsorszintet. A szerkesztő-felületen a „Kiemelés 3” jelenti a 3. címsorszintet.E hibás fordításból adódik, hogy sokan valóban kiemelésnek használják, holott arra a „B” Bold gomb szolgál. A „B” gomb nem feltétlenül vastag szedést jelent a weboldalakon.

HTML alapok: a linkek színe

Akadálymentes lábrész a WebAim honlapján
A linkeknek különbözniük kell a többi szövegtől. Ez a honlapokkal szemben alap követelmény. E cikk témája a linkek színnel való megkülönböztetése.