Eszközök
Ebben a kategóriában gyűjtöm össze azokat az eszközöket, lehetőségeket, amelyekkel még akadálymentesebbé lehet tenni a weboldalunkat.
Akadálymentes-e a weboldalunk?
Sokszor szükség van azonban arra, hogy néhány perc alatt adjak valamilyen szakvéleményt: mennyire akadálymentes az adott honlap.
Sokan azért nem veszik komolyan az akadálymentesítést a honlapok készítésénél, mert kevesen hívják fel a figyelmet arra, milyen konkrét előnyökkel jár, ha már a tervezésnél e szempont szerint alakítjuk a munkát. A Google Analitics és más hasonló program sem mutatja ki, hogy a CAPTCHA miatt a felhasználók hány százaléka képtelen kitölteni az űrlapot.
Néhány hónapja fejeztem be az első akadálymentes és magyar WordPress sablon fejlesztését, most már túl vagyok több telepítésen. Nevet is adtam neki: Manduca. A sablont folyamatosan teszteljük különböző bővítményekkel is, hogy megállapítsuk a stabil együttműködésüket és WCAG 2.0 szabvány szerinti használhatóságukat.
Kiegészítés 2015.
2016.január 13: Már nem fejlesztem ezt a bővítményt, hanem egy akadálymentes és magyar WordPress sablont készítettem. Gyereksablonnal bármilyen design megvalósítható vele. Ez a Manduca.
Eredeti bejegyzés
Lelkesít, hogy nemcsak azok szeretnének jól használható, akadálymentes honlapot, akiknek ezt előírják, hanem mások is.