Cikkemben az alábbiakról lesz szó: Mit nevezünk kisegítő technológiának? ; Tudnivalók a képernyőolvasóról; Egyéb kisegítő technológiák.
web akadálymentesség
E cikkemben a WCAG szabvány sikerkritériumaival támasztom alá, hogy az accessiBe cég ígéretével ellentétben nem teszi akadálymentessé az ügyfelei honlapjait.
A felhasználók többsége azonban menürendszernél akad el véglegesen. Mire kell figyelni, ha akadálymentes honlapon szeretnénk akadálymentes menüt?
A világháló alapvetően akadálymentes. Miért vannak akkor mégis akadályok benne? Miért nem képes mindenki használni ezt az óriási vívmányt?
Ideges lettél? Használd a carouselt, és látogatóid is azok lesznek!
Ezzel a csattanóval sokkolta egy neves amerikai akadálymentes informatikával foglalkozó szakember a webdesignereket. Mi a carousel? Jelentése: körhinta, mert a honlapon ugyanazokat a képeket vetíti egymás után. Magyar szakkifejezés híján mi is slideshownak vagy slidernek nevezzük,
Az akadálymentesítés célja
Az akadálymentes weboldalak célja, hogy mindenki tudja használni és könnyen megtaláljuk, amit keresünk. Előfordulhat, hogy a felhasználók akár fele akadályba ütközik az internetezés során.
2015-ben kezdtem fejleszteni ezt a WordPress sablont. A kezdetek kezdetétől az akadálymentesség és a szabadon alakítható webdesign volt a legfontosabb.
Akadálymentes-e a weboldalunk?
Sokszor szükség van azonban arra, hogy néhány perc alatt adjak valamilyen szakvéleményt: mennyire akadálymentes az adott honlap.
2018 júniusában életbe lépett a Web-akadálymentességi irányalvek (WCAG) frissített változata: a WCAG 2.1
Az alábbi levelet küldtem el az IT megmérettetés csapatának. A célom,hogy az emberek fejében egyértelmű legyen mi a web-akadálymentesség.