WCAG”A”

Mit jelent a WCAG "A" minősítés?

WCAG: Web-akadálymentesítési Útmutató

Az akadálymentesítés célja

Az akadálymentes weboldalak célja, hogy mindenki tudja használni és könnyen megtaláljuk, amit keresünk. Előfordulhat, hogy a felhasználók akár fele akadályba ütközik az internetezés során.

Címsorszint helyes használata

Akadálymentes címsorszintek alkalmazása a Wordpressben:Részletesen lásd a tartalomban.
A címsorszinteket szinte mindig rosszul használják a WordPressben, de még a webdesignerek is. Kár, mert a keresőoptimalizálás, akadálymentesség és tipográfia szempontjából nagyon lényeges a megfelelő használata. Mire kellene odafigyelnünk?

WCAG 2.0 "A", "AA" vagy "AAA"? Melyiket válasszam?

WCAG 2.0 A, AA és AAA minősítések grafikus jelölése

Egyre több vállalkozó megérti, hogy a vakbarát változat (gyengénlátó verzió stb.) nem jó semmire, és hogy hasznuk származna az akadálymentes honlapból. Mivel nem tudnak sokat a WEB akadálymentességi irányelvekről, nem tudják eldönteni, milyen szinten legyen akadálymentes a honlapjuk.

A használható weboldal a WEB akadálymentesítési útmutatóra  (WCAG 2.0) épül.

Weboldalak akadálymentességi besorolása

A W3C WAI-AAA megfelelősséget tanusító hivatalos emblémája.

Akadálymentes honlap „WCAG A” besorolás

Az általunk készített szakértői véleményben ezt az alapfokúnak nevezett akadálymentességet az Akadálymentességi Irányelvek 24 sikerkritériuma alapján állapítjuk meg. Ezek a feltételek nemcsak az akadálymentességhez alapvetőek, hanem az oldal használhatóságához is. A fogyatékossággal élők speciális szükségleteit az ennél szigorúbb „AA” és „AAA” kategóriákban részletesebben megfogalmazzák.