E cikkemben a WCAG szabvány sikerkritériumaival támasztom alá, hogy az accessiBe cég ígéretével ellentétben nem teszi akadálymentessé az ügyfelei honlapjait.
WCAG
A felhasználók többsége azonban menürendszernél akad el véglegesen. Mire kell figyelni, ha akadálymentes honlapon szeretnénk akadálymentes menüt?
A világháló alapvetően akadálymentes. Miért vannak akkor mégis akadályok benne? Miért nem képes mindenki használni ezt az óriási vívmányt?
A cikk a Web-akadálymentesítési Útmutató (WCAG) és a UX kapcsolatáró szól.
Akadálymentességi irányelv: az olvashatóság. Milyen betűtípust (fontot) használjunk, ha szeretnénk egy olvasható weboldalt?
Akadálymentesíteni szeretnél? Mikor kérj web-akadálymentesítési auditot és mikor készíts teljesen új honlapot?
Még Magyarország legszínvonalasabb weboldalai is kirekesztenek egyes embereket annak ellenére, hogy a technológia megfelelő alkalmazásával akadálymentes is lehetne.
2018 júniusában életbe lépett a Web-akadálymentességi irányalvek (WCAG) frissített változata: a WCAG 2.1
Az akadálymentes honlapok a modern trendi sablonok: Divi, Avada messze meghaladó mesterművek is lehetnek, amelyek ráadásul nem is drágák is. E bejegyzésben összegyűjtöttem az elmúlt 5 év legtöbbet feltett kérdéseit,melyből kiderül, mi is az a WCAG-nak megfelelő, professzionális honlap .
Röviden összefoglalom a 2015-ben elért eredményeimet és 2016-os terveimet. A legfőbb célom, hogy egyre többen tudják használni az internetet.