A nyáron megjelent 22/2016. (VI. 29.) NGM rendelet szerint a bankonak néhány információt akadálymentesen kell közzétenniük a honlapjukon. Mit is jelent ez konkrétan? Milyen lehetőséget jelent ez a bankoknak? Ezt foglaltam össze ebben a cikkben.
WCAG-EM
Röviden összefoglalom a 2015-ben elért eredményeimet és 2016-os terveimet. A legfőbb célom, hogy egyre többen tudják használni az internetet.
- A WEB akadálymentességi útmutató (WCAG 1.0 és WCAG 2.0) alapos ismeretével rendelkezik;
- Folyamatosan nyomon követi a külföldi szakirodalmat, tájékozódik az akadálymentességgel kapcsolatos fejleményekről, és alkalmazza azokat.
- Jogtiszta programokkal és megoldási javaslattal rendelkezik minél több weboldallal kapcsolatos igény akadálymentes kivitelezésére.
- Ismeri a fogyatékossággal élők által használt kisegítő berendezéseket,
Tavaly nyáron jelent meg a W3C értékelési módszertana a WCAG-EM. A weboldal felmérési szolgáltatásunkat ez alapján végezzük. Saját alkalmazást készítettem hozzá, amely arra szolgál, hogy a megadott módszertan szerinti dokumentációt át tudjuk adni az ügyfeleinknek.
Örömmel láttam, hogy néhány napja a W3C egy az enyémhez hasonlító,
Weboldal, weblap honlap fogalma az akadálymentességi szabvány tükrében
Ez az írásom inkább webdesignereknek készült. A weboldal akadálymentességi szakvéleményezése kapcsán joggal merülhet fel a kérdés: Mi a honlap? Hol vannak a honlap határai? E cikk erről szól.
Mi a weboldal?
A WCAG 2.0 és a WCAG-EM szerint is a weboldal definíciója: egyetlen egy URI-en megtalálható tartalom.
A W3C tudományos igényű ellenőrzési módszertant jelentetett meg az oldalak akadálymentességi vizsgálatához.