WCAG „AA”

Mit jelent a WCAG "A" minősítés?

WCAG: Web-akadálymentesítési Útmutató

Az akadálymentesítés célja

Az akadálymentes weboldalak célja, hogy mindenki tudja használni és könnyen megtaláljuk, amit keresünk. Előfordulhat, hogy a felhasználók akár fele akadályba ütközik az internetezés során.

Címsorszint helyes használata

Akadálymentes címsorszintek alkalmazása a Wordpressben:Részletesen lásd a tartalomban.
A címsorszinteket szinte mindig rosszul használják a WordPressben, de még a webdesignerek is. Kár, mert a keresőoptimalizálás, akadálymentesség és tipográfia szempontjából nagyon lényeges a megfelelő használata. Mire kellene odafigyelnünk?

WCAG 2.0 szerint akadálymentes honlapok

Az ACDQ három A szintű akadálymentes honlapjának design-ja igen vidám.
A web mindenkié! Ez a gondolat az internet létrehozásának alapgondolata. A web akadálymentesítési irányelvek (WCAG) 16 éve létezik. Gombamód szaporodnak az akadálymentes honlapok. Hogy melyek ezek? Néhányat összegyűjtöttem.

WCAG 2.0 "A", "AA" vagy "AAA"? Melyiket válasszam?

WCAG 2.0 A, AA és AAA minősítések grafikus jelölése

Egyre több vállalkozó megérti, hogy a vakbarát változat (gyengénlátó verzió stb.) nem jó semmire, és hogy hasznuk származna az akadálymentes honlapból. Mivel nem tudnak sokat a WEB akadálymentességi irányelvekről, nem tudják eldönteni, milyen szinten legyen akadálymentes a honlapjuk.

A használható weboldal a WEB akadálymentesítési útmutatóra  (WCAG 2.0) épül.

Weboldalak akadálymentességi besorolása

A W3C WAI-AAA megfelelősséget tanusító hivatalos emblémája.

Akadálymentes honlap „WCAG A” besorolás

Az általunk készített szakértői véleményben ezt az alapfokúnak nevezett akadálymentességet az Akadálymentességi Irányelvek 24 sikerkritériuma alapján állapítjuk meg. Ezek a feltételek nemcsak az akadálymentességhez alapvetőek, hanem az oldal használhatóságához is. A fogyatékossággal élők speciális szükségleteit az ennél szigorúbb „AA” és „AAA” kategóriákban részletesebben megfogalmazzák.