A felhasználók többsége azonban menürendszernél akad el véglegesen. Mire kell figyelni, ha akadálymentes honlapon szeretnénk akadálymentes menüt?
UX
Ideges lettél? Használd a carouselt, és látogatóid is azok lesznek!
Ezzel a csattanóval sokkolta egy neves amerikai akadálymentes informatikával foglalkozó szakember a webdesignereket. Mi a carousel? Jelentése: körhinta, mert a honlapon ugyanazokat a képeket vetíti egymás után. Magyar szakkifejezés híján mi is slideshownak vagy slidernek nevezzük,
A cikk a Web-akadálymentesítési Útmutató (WCAG) és a UX kapcsolatáró szól.
Akadálymentességi irányelv: az olvashatóság. Milyen betűtípust (fontot) használjunk, ha szeretnénk egy olvasható weboldalt?
2015-ben kezdtem fejleszteni ezt a WordPress sablont. A kezdetek kezdetétől az akadálymentesség és a szabadon alakítható webdesign volt a legfontosabb.
Sokáig nem sikerült kideríteni, honnan is ered az elterjedt ostobaság, amit a világháborúban használt ikonnal jelzett akadálymentes- gyengénlátó-, látássérült változatnak neveznek. A nyomozás egyik szála az MNB-be, és talán a rég megszűnt PSZÁF-be vezet. Bár az igazságot kideríteni nem tudjuk megtalálni, néhányan összefogtunk és válaszoltunk egy tévhitet terjesztő sajtóközleményre.
Az akadálymentes változat, gyengénlátó változat és hasonló nevek alatt futó nagy kontrasztú oldalak teljesen értelmetlen és felesleges. Semmi köze nincs az akadálymentességhez. Hogyan terjedt el, és miért? Ki tudja.
A nyáron megjelent 22/2016. (VI. 29.) NGM rendelet szerint a bankonak néhány információt akadálymentesen kell közzétenniük a honlapjukon. Mit is jelent ez konkrétan? Milyen lehetőséget jelent ez a bankoknak? Ezt foglaltam össze ebben a cikkben.
Egy jó weboldal robusztus: szabványos kódokat használ, ezért minden eszközön jól használható, minden kisegítő alkalmazás kapcsolódni tud hozzá. Az akadálymentesség alapelve.
Sokan nem tudják, hogy mit is jelent a reszponzív webdesign. Azt, hogy egy weboldal minden eszközön olvasható: legyen az akár 2560 pixel széles asztali monitor, akár a 300 pixel széles okostelefon.
A Google 2015. áprilisában a mi érdekünkben bevezette, hogy csak azokat az oldalakat mutatja mobiltelefonon,