UX

A carousel (slideshow) divatos, de semmi több?

Carousel/diavetítés/slideshow. Egy honlapon éppen elmozduló képek. Felirat: elvárt olvasási sebesség: 3 szó másodpercenként

Ideges lettél? Használd a carouselt, és látogatóid is azok lesznek!

Ezzel a csattanóval sokkolta egy neves amerikai akadálymentes informatikával foglalkozó szakember a webdesignereket. Mi a carousel? Jelentése: körhinta, mert a honlapon ugyanazokat a képeket vetíti egymás után. Magyar szakkifejezés híján mi is slideshownak vagy slidernek nevezzük,

Szakmai hiba az MNB sajtóközleményében

Pirossal kiemelve a félrevezető mondat..
Sokáig nem sikerült kideríteni, honnan is ered az elterjedt ostobaság, amit a világháborúban használt ikonnal jelzett akadálymentes- gyengénlátó-, látássérült változatnak neveznek. A nyomozás egyik szála az MNB-be, és talán a rég megszűnt PSZÁF-be vezet. Bár az igazságot kideríteni nem tudjuk megtalálni, néhányan összefogtunk és válaszoltunk egy tévhitet terjesztő sajtóközleményre.

Miről is szól a 22/2016. (VI. 29.) NGM rendelet?

Pálda egy akadálymentes honlapra: egyszerű, átlátható, szép. Nincsen semmilyen akadálymentes felület meg gyengénlátó verzió.
A nyáron megjelent 22/2016. (VI. 29.) NGM rendelet szerint a bankonak néhány információt akadálymentesen kell közzétenniük a honlapjukon. Mit is jelent ez konkrétan? Milyen lehetőséget jelent ez a bankoknak? Ezt foglaltam össze ebben a cikkben.

A reszponzív webdesign és a webes szabvány

Az ábrán látható, hogy melyik eszközön milyen méretű a weboldal megjelenítése: A mobilon csak 320px, a széles monitoron több mint ezer pixel.
Sokan nem tudják, hogy mit is jelent a reszponzív webdesign. Azt, hogy egy weboldal minden eszközön olvasható: legyen az akár 2560 pixel széles asztali monitor, akár a 300 pixel széles okostelefon.

A Google 2015. áprilisában a mi érdekünkben bevezette, hogy csak azokat az oldalakat mutatja mobiltelefonon,