slideshow

A carousel (slideshow) divatos, de semmi több?

Carousel/diavetítés/slideshow. Egy honlapon éppen elmozduló képek. Felirat: elvárt olvasási sebesség: 3 szó másodpercenként

Ideges lettél? Használd a carouselt, és látogatóid is azok lesznek!

Ezzel a csattanóval sokkolta egy neves amerikai akadálymentes informatikával foglalkozó szakember a webdesignereket. Mi a carousel? Jelentése: körhinta, mert a honlapon ugyanazokat a képeket vetíti egymás után. Magyar szakkifejezés híján mi is slideshownak vagy slidernek nevezzük,

A kognitív fogyatékosságal élők

Gyakorlati útmutató a kognitív fogyatékossággal élők szervezeti támogatására c. angol nyelvű elektronikus könyv címlapja.
Vannak, akik az átlagnál jobb képességekkel rendelkezőknek készítenek weboldalt. Az ő honlapjaikat leginkább a kognitív fogyatékossággal élők nem tudják használni. Azonban sokan szeretnék, ha a tartalmuk eljutna minél több emberhez. Ennek megoldása a mai technológiával rendkívül egyszerű.

Slideshow helyett korszerű és akadálymentes webdesignt!

Slider nélkül korszerűbb a webdesign. A Pinstripe Alley rögbicsapat honlapjának fejléce.

Egyre több és több érv szól amellett, hogy a webdesign-ban  ne használjunk slideshow-t. A webdesign szakmában carousel-nek nevezik.  Szokták még diavetítésnek, mozgó képnek, mozgó fejlécképnek is hívni. Elterjedt még a slide, slider, slideshow elnevezés is. Egyre kétségtelenebb, hogy a webdesign zsákutcája.

Az elmúlt években kapták fel,