Néhány hónapja fejeztem be az első akadálymentes és magyar WordPress sablon fejlesztését, most már túl vagyok több telepítésen. Nevet is adtam neki: Manduca. A sablont folyamatosan teszteljük különböző bővítményekkel is, hogy megállapítsuk a stabil együttműködésüket és WCAG 2.0 szabvány szerinti használhatóságukat.
Kiegészítés 2015.
Nekünk akadálymentesítési szakembereknek nagyjából benne van a WCAG 2.0 és a hozzá kapcsoló irodalom a fejünkben. Ez több mint 800 oldal. A gyakorlatban a legtöbb akadályt azonban végtelenül egyszerű felismerni. Vizsgáld meg a weboldaladat az alábbi 6 sajátos módon, és azonnal rájösz, hogy mit lehetne még akadálymentesíteni rajta.
A fejlesztők már tesztelik a heteken belül megjelenő WordPress 4.2-t. Külön csapatot hoztak létre azért, hogy az admin felületet is akadálymentesebbé tegyék.
Olvasgatom a teszteléseket a fejlesztői oldalon. Az admin felületeteken lévő keresés funkciókat szeretnék elérhetővé tenni képernyőolvasót használók számára.
2016.január 13: Már nem fejlesztem ezt a bővítményt, hanem egy akadálymentes és magyar WordPress sablont készítettem. Gyereksablonnal bármilyen design megvalósítható vele. Ez a Manduca.
Eredeti bejegyzés
Lelkesít, hogy nemcsak azok szeretnének jól használható, akadálymentes honlapot, akiknek ezt előírják, hanem mások is.