Akadálymentes-e a weboldalunk?
Sokszor szükség van azonban arra, hogy néhány perc alatt adjak valamilyen szakvéleményt: mennyire akadálymentes az adott honlap.
A magyar feliratok csak akkor jelennek meg, ha az egész filmet betöltötte. a gyors gépeken ez csak néhány másodperc.
Harold Jeepers megküzd az akadálymentes honlapért
Elkészült a Jiffy Brothers küzdelmeiről szóló videó 2. részének feliratozása. A szövegben a hanghatásokat is jeleztem a siketek és nagyothallók számára.
2016.január 13: Már nem fejlesztem ezt a bővítményt, hanem egy akadálymentes és magyar WordPress sablont készítettem. Gyereksablonnal bármilyen design megvalósítható vele. Ez a Manduca.
Eredeti bejegyzés
Lelkesít, hogy nemcsak azok szeretnének jól használható, akadálymentes honlapot, akiknek ezt előírják, hanem mások is.
Sok nem akadálymentes weboldalon a bejegyzésbe egyszerűen egy plakátot illesztenek be. A plakát jpg vagy png, netán más formátumú kép. A képeken található információk a látássérültek számára nem hozzáférhetők.
Az általános szabály szerint a képekhez olyan feliratot kell biztosítani, amely röviden leírja a kép tartalmát.
Ennél egyszerűbb talán nincs is. A WordPress médiatárában a kép szerkesztésekor lehet megadni a „helyettesítő szöveg”-nek (ha jól emlékszem a régebbi verziókban „alternatív szöveg”-nek) nevezett paramétert. Amikor az alap (2011, 2012) sablonokban kiemelt képet állítunk be, az „alternatív szöveg”-ként jelenik meg ugyanez a paraméter.
E paraméterben viszonylag röviden le kell írni a kép tartalmát.