HTML
Ideges lettél? Használd a carouselt, és látogatóid is azok lesznek!
Ezzel a csattanóval sokkolta egy neves amerikai akadálymentes informatikával foglalkozó szakember a webdesignereket. Mi a carousel? Jelentése: körhinta, mert a honlapon ugyanazokat a képeket vetíti egymás után. Magyar szakkifejezés híján mi is slideshownak vagy slidernek nevezzük,
Akadálymentes-e a weboldalunk?
Sokszor szükség van azonban arra, hogy néhány perc alatt adjak valamilyen szakvéleményt: mennyire akadálymentes az adott honlap.
Miért akadálymentesítsem a weboldalam?
A rövid válasz: mert több hasznod is lesz belőle.
- Tim Berners-Lee a HTML szabvány megalkotója és az internetes világszervezet (W3C) szerint: „Az internet ereje az univerzalitása. Alapvető tulajdonsága, hogy bárki használhatja képességeitől függetlenül.” (Tim Berners-Lee: Wikiquote) Azok az emberek,
Az akadálymentesítési szakértés egyik alappillére az oldal tesztelése. Az akadálymentes weboldalnak, minden még támogatott operációs rendszeren és böngészőn működnie kell és használhatónak kell lennie. Ehhez legalább 50 különböző eszközön kellene tesztelni, ráadásul ezek az eszközök gyorsan változnának, mert a böngészők akár havonta is új verziókat jelentenek be.
2.1 Irányelv: Billentyűzet vezérlés: Minden funkció legyen elérhető a billentyűzetről.
2.1.1 A tartalom összes funkcionalitása működtethető a billentyűzeten keresztül, anélkül, hogy specifikus időzítést igényelne az egyedi billentyűleütésekhez (kivéve, ahol az alapul szolgáló funkció olyan bevitelt igényel, amely a felhasználó mozgásának útvonalától és nem csak a végpontoktól függ).
Már csak három hónap és elkészül a 4.3-as WordPress. Az angol nyelvű fejlesztői oldalról összegyűjtöttem milyen akadálymentességi újításokat terveznek.
- Rendezett címsorszintek az admin felületen. Hogy képernyőolvasóval is lehessen használni.
- Szemantikai hibák javítása. A programozók hajlamosak megfeledkezni az alapos és szakszerű tesztelésről,