helyettesítő szöveg

Miért ne írjunk soha csak a Facebookra?

Egy felborult kuka, aminek a tetején egy Facebook logó van, ez borult ki belőle
A Facebook használatával kapcsolatban fontos dolgokról írok ebben a posztban. Nemcsak arról, hogy saját honlapunk tartalmát osszuk meg a direkt posztolás helyett, hanem az akadálymentességről, a biztonságról és a Facebook más kevésbé tudatosult jellemzőiről is szó van ebben a cikkben.

3 egyszerű tesztelési mód

Akadálymentes webdesign oldal magas kontrasztú változata

Nekünk akadálymentesítési szakembereknek nagyjából benne van a WCAG 2.0 és a hozzá kapcsoló irodalom a fejünkben. Ez több mint 800 oldal. A gyakorlatban a legtöbb akadályt azonban végtelenül egyszerű felismerni. Vizsgáld meg a weboldaladat az alábbi 6 sajátos módon, és azonnal rájösz, hogy mit lehetne még akadálymentesíteni rajta.

5 lépés az akadálymentes PDF-hez

Az Adobe Acrobat Pro hozzáférhetőség-ellenőrző eszközének képe. Óriási segítség akadálymentes PDF-ek előállításához.
A PDF fájlok a honlap részei. Külön szabványt adtak ki a PDF fájlok akadálymentesítéséhez: ISO 14289 jelzettel. A szabvány alapja a PDF/UA, és a szabványt is sokszor így nevezik. E cikkben néhány alapvető akadálymentesítési szempontot mutatok be.

Akadálymentes honlap 3 jellemzője

Tolószékes, egy kezét használni tudó fiatalember internetezik egér nélkül

Minden eszközön használható

Az internet technológiája olyan gyorsan változik, hogy az öt évvel ezelőtti honlapok mára elavultnak számítanak. Az internet nemsokára a karóra segítségével is elérhető lesz.  Az egyik megoldás szerint minden fajta eszközre más honlapot alakítanak ki, mint ahogy ezt sokan ismerik a Gmail-nél és a Facebooknál.