carousel

A carousel (slideshow) divatos, de semmi több?

Carousel/diavetítés/slideshow. Egy honlapon éppen elmozduló képek. Felirat: elvárt olvasási sebesség: 3 szó másodpercenként

Ideges lettél? Használd a carouselt, és látogatóid is azok lesznek!

Ezzel a csattanóval sokkolta egy neves amerikai akadálymentes informatikával foglalkozó szakember a webdesignereket. Mi a carousel? Jelentése: körhinta, mert a honlapon ugyanazokat a képeket vetíti egymás után. Magyar szakkifejezés híján mi is slideshownak vagy slidernek nevezzük,

Akadálymentes honlap: 20 százalékkal több konverzió

Nagy betűkkel: húsz százalék - ennyivel lehetne több konverzió az akadálymentes weboldalon.
Húsz százalékkal lehetne több konverzió (azaz új ügyfél) az akadálymentes honlapokon — mutatta ki egy tanulmány. Angliában több mint 11 milliárd fonttal lenne több forgalom, ha akadálymentes honlapokon értékesítenének. Természetesen ezek csak számok. Azonban tény kérdés, hogy az akadálymentes honlapot sokkal többen tudják használni.

Hogyan csökkenthető a visszapattanási arány?

Visszapattanási arány illusztrációja: trambulinozik egy fiatalember

Akadálymentesítéssel

A webanalitika kimutatja, hogy hányan hagyják el a honlapodat az első oldal után. Azt azonban nem, hogy mi ennek az oka. Felsorolok néhány, akadálymentesítéssel kapcsolatos okot, ami miatt elhagyhatják az oldalad.

  1. Idegesíti a diavetítés a fejlécben.
  2. Nem találta meg az infót,

Slideshow helyett korszerű és akadálymentes webdesignt!

Slider nélkül korszerűbb a webdesign. A Pinstripe Alley rögbicsapat honlapjának fejléce.

Egyre több és több érv szól amellett, hogy a webdesign-ban  ne használjunk slideshow-t. A webdesign szakmában carousel-nek nevezik.  Szokták még diavetítésnek, mozgó képnek, mozgó fejlécképnek is hívni. Elterjedt még a slide, slider, slideshow elnevezés is. Egyre kétségtelenebb, hogy a webdesign zsákutcája.

Az elmúlt években kapták fel,