akadálymentességi szabvány

Az Év Honlapja és a WCAG

evhonlapja.hu oldal kezdőoldala a weben 2020-ban.

Még Magyarország legszínvonalasabb weboldalai is kirekesztenek egyes embereket annak ellenére, hogy a technológia megfelelő alkalmazásával akadálymentes is lehetne.

Ki az igazi web-akadálymentesítési szakértő?

Egy ember egy kérdőjelet nézeget. A kérdőjel a kép középpontja.
Egyre többen jönnek rá, milyen jól használható és milyen olcsó az akadálymentes weboldal vagy webáruház. Néhány weboldalkészítő cég azonban jogtalanul felvette a termékei közé az akadálymentes weboldalkészítést. Miért jogtalanul? Azért, mert az igazi szakértők mögött sok-sok évi tanulás és tapasztalatszerzés áll! Hogyan ismerhető fel, hogy ki az igazi web-akadálymentesítési szakember?

Akadálymentességi tanulmány 50 ezer forinttól: Mi ez?

WEB akadálymentességi tanulmány hirdetés

Az akadálymentességi tanulmány egy weboldal részletes akadálymentességi felmérése. Egyesek akadálymentesítési szakvéleménynek hívják, de nevezhetjük weboldal auditnak vagy weboldal felmérésnek is.

Az akadálymentesítési tanulmányban végig ellenőrizzük azokat a sikerkritériumokat, amelyeket az Európában, Ausztráliában, Amerikában szabványnak elfogadott Web akadálymentesítési útmutató határoz meg. Az alapszintű („A”) megfelelés esetében 26,

Akadálymentes web: minden egy helyen magyarul

Akadálymentes webdesign: akadálymentes weboldalak közhasznú információs portálja

E honlapnak mindig is az volt a célja, hogy az akadálymentes web enciklopédiája legyen. Nem kis munka ez. Most egy újabb lépést tettem azért, hogy több információ legyen rajta és még jobban megtalálható legyen.

Egyrészről új alcímet adtam neki. Az új cím: az akadálymentes weboldalak közhasznú információs portálja.

A magyar pályázati rendszer szerint buktatói

Honlapokon az akadálymentes változat jelölésére használt mancs ikonok . Szöveg: Az akadálymentes változat nem felel meg az Európai Unió Web akadálymentességi szabványának.

Nem akadálymentes weboldalakat is elfogadnak a pályázatok elbírálásakor?

Munkám során egyre többször találkozom azzal, hogy a pályázatok során előírt akadálymentes weboldalt úgy oldják meg, hogy a már létező oldalról készítenek egy változatot, amelyet „akadálymentes változatnak”, „akadálymentes verziónak” „gyengénlátó változatnak”, „vakbarát” neveznek el.

Elég rossz hír,

Az akadálymentes felület titka

Akadálymentes felület: fekete alapon sárga vagy fehér betűk: semmi köze nincs az akadálymentességi szabványokhoz.

Biztosan ismeritek a sárga körben három fekete pöttyöt (sokan mancsnak nevezik). Ez a vakok nemzetközi jele. A magyar honlapokon legtöbbször ezzel jelölik az akadálymentes felületnek nevezett oldalt. Így néz ki: Tudjátok-e, hogy ennek a felületnek semmi köze a vakokhoz, és a  felület nem is akadálymentes?