akadálymentes változat

AccessiBe. Csalás?

Egy zsákutca-barlangba beküldött drón digitális megjelenítése.
E cikkemben a WCAG szabvány sikerkritériumaival támasztom alá, hogy az accessiBe cég ígéretével ellentétben nem teszi akadálymentessé az ügyfelei honlapjait.

Akadálymentességi tanulmány 50 ezer forinttól: Mi ez?

WEB akadálymentességi tanulmány hirdetés

Az akadálymentességi tanulmány egy weboldal részletes akadálymentességi felmérése. Egyesek akadálymentesítési szakvéleménynek hívják, de nevezhetjük weboldal auditnak vagy weboldal felmérésnek is.

Az akadálymentesítési tanulmányban végig ellenőrizzük azokat a sikerkritériumokat, amelyeket az Európában, Ausztráliában, Amerikában szabványnak elfogadott Web akadálymentesítési útmutató határoz meg. Az alapszintű („A”) megfelelés esetében 26,

A magyar pályázati rendszer szerint buktatói

Honlapokon az akadálymentes változat jelölésére használt mancs ikonok . Szöveg: Az akadálymentes változat nem felel meg az Európai Unió Web akadálymentességi szabványának.

Nem akadálymentes weboldalakat is elfogadnak a pályázatok elbírálásakor?

Munkám során egyre többször találkozom azzal, hogy a pályázatok során előírt akadálymentes weboldalt úgy oldják meg, hogy a már létező oldalról készítenek egy változatot, amelyet „akadálymentes változatnak”, „akadálymentes verziónak” „gyengénlátó változatnak”, „vakbarát” neveznek el.

Elég rossz hír,

Az akadálymentes felület titka

Akadálymentes felület: fekete alapon sárga vagy fehér betűk: semmi köze nincs az akadálymentességi szabványokhoz.

Biztosan ismeritek a sárga körben három fekete pöttyöt (sokan mancsnak nevezik). Ez a vakok nemzetközi jele. A magyar honlapokon legtöbbször ezzel jelölik az akadálymentes felületnek nevezett oldalt. Így néz ki: Tudjátok-e, hogy ennek a felületnek semmi köze a vakokhoz, és a  felület nem is akadálymentes?