Sokan azért nem veszik komolyan az akadálymentesítést a honlapok készítésénél, mert kevesen hívják fel a figyelmet arra, milyen konkrét előnyökkel jár, ha már a tervezésnél e szempont szerint alakítjuk a munkát. A Google Analitics és más hasonló program sem mutatja ki, hogy a CAPTCHA miatt a felhasználók hány százaléka képtelen kitölteni az űrlapot.
akadálymentes captcha
A WEB mindenkié. Vagy mégsem?
Összegyűjtöttem néhány esetet, amelyből megtudhatod, hogy kik és miért akadnak el az oldaladon. Semmilyen webanalitikából, statisztikából nem fogsz rájönni arra, hogy egyesek ezért mennek el az oldaladról. Még a visszapattanási arányban sem lesznek benne, mert sokszor már alaposan körbenéztek,
Nem először találkozom akadálymentes oldalnak minősített oldalon a Google ingyenes reCAPTCHA programjával. Hozzá kell tennem: a régi fajtával. A cikkem végén írok majd az újról is.
A régi reCAPTCHA úgy tűnik a látássérülteknek is használható, mert lehetőséget ad arra, hogy ne a látható karaktereket kelljen beírni,
Elkészültem az első magyar, akadálymentes captcha WordPress bővítménnyel. Azonnal le is töltheted
Vakok és látássérültek eljött a ti időtök!
Egy szeptemberi bejegyzésemben örvendezve ujságoltam, hogy rátaláltam egy majdnem akadálymentes captcha-ra. Ez volt a Bestwebsoft captcha nevű WordPress bővítménye.
2013-ban minden tekintetben elavult technológia a captcha. Ez egy úgynevezett turing-teszt, amely azt hivatott biztosítani, hogy az űrlapot egy ember tölti ki és nem robot. Ezt a kérdést a modern technológiával capcha nélkül is biztonsággal el lehet dönteni.
Van akadálymentes captcha?
Nem kellene tehát egyáltalán captcha.